OBILJEŽAVANJE EVROPSKOG DANA JEZIKA

Danas je u našoj Školi počelo obilježavanje Evropskog dana jezika (26.septembar) koji uključuje je i obilježavanje Međunarodnog dana mira (21.septembar). Učenici su pokazali svoja interesovanja i stavove vezane za značaj poznavanja i stvaranja na stranim jezicima, globalno obrazovanje, mir u svijetu,održivi razvoj, važnost obrazovanja i kompetencija u 21. vijeku i preduzetničko učenje kroz različite forme izražavanja. Uz pomoć učenika Škole, događaj su organizovale profesorice engleskog jezika Tanja Stajović, Danica Spevak i Ivana Radulović, profesorice italijanskog jezika Jasmina Hasani i Marta Damjanović, profesorica ruskog jezika Alisa Nikčević i profesorica francuskog jezika Dubravka Vuletić Mijajlović u saradnji sa Udruženjima stranih jezika Crne Gore a pod pokroviteljstvom Evropskog centra za moderne jezike Savjeta Evrope iz Graca. https://edl.ecml.at/Home/tabid/1455/language/sr-Cyrl-RS/Default.aspx

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *