POSJETA UČENIKA FIRMI FIN-ING

Učenici naše škole počeli su sa uspješnom realizacijom slobodnih aktivnosti. Na informaciju o prvom napravljenom 3D štampaču u Crnoj Gori oni su reagovali tako što su posjetili sjedište firme Fin-ing u Podgorici, koji su napravili prvi 3D štampač isključivo od sirovina koje se nalaze u Crnoj Gori. U saradnji sa Ministarstvom nauke na aktivnostima koje se odnose na promociju nauke, istraživanja i inovacija u društvu Crne Gore, učenici naše škole ( odjeljenje III-4) zajedno sa svojim vršnjacima iz SSS “Ivan Uskoković” iz Podgorice su dana 13. i 14. oktobra proveli nekoliko časova u poslovnom prostoru firme Fin-ing i upoznali se sa načinom izdrade štampača i njegove primjene u stvarnom okruženju. Učenici su se upoznali sa novim projektima i izrazili želju da što češće borave u uspješnim firmama.